River table - "umění nábytku"

Designové stoly, originální dvířka či jiné detaily nábytku navržené tak, aby vypadaly jako vodní útvar. Vyrábíme je ručně na zakázku z kvalitního masivního dřeva a zdravotně nezávadné pryskyřice vhodné pro použití v jídelních prostorách. Pryskyřice může být zcela čirá, obarvená tak, aby zůstala stále průhledná, nebo zbarvená až do neprůhledné podoby. Barevných odstínů a možností je nepřeberně. Dají se použít různé pigmenty, nebo prášková barva, dokonce s "metalickým nádechem". 

River table s bílou pryskyřicí
River table s bílou pryskyřicí

Výroba "river table" je umění

Při výrobě těchto originálních kousků nábytku je nejdůležitější zvolit správnou pryskyřici a důkladně naimpregnovat dřevo, které do pryskyřice zalíváme, aby ji nenasávalo a nevypouštělo "bubliny". 

Každý jednotlivý díl nábytku vyrábíme přesně na míru. Opracované a impregnované dřevěné části vložíme do formy o velikosti a tvaru hotového výrobku a zalijeme je pryskyřicí. Forma musí být dokonale utěsněná, aby pryskyřice nevytékala. Ve formě potom tuhne zhruba týden při optimální teplotě, která nesmí být nízká, protože by pryskyřice netvrdla, ale ani moc vysoká, aby se nesrážela a nevytvořila škraloup jako na teplém mléce. Potom se odlitek vyjme z formy a další týden tvrdne. Když je perfektně zaschlý, povrch se ještě brousí a leští, aby byl dokonale lesklý a odolný vůči poškrábání

Odolnost a opravy

Pokud je poctivě dodržen správný způsob zpracování, pryskyřice je chemicky odolná, tvarově stálá a tvrdá. Dá se řezat do požadovaných tvarů, brousit i soustružit. Vzorky, které jsme vyrobili a testovali, odolaly dešti vedru i přímému slunci.

Pokud by došlo k "poškrábání", povrch lze opravit broušením a leštěním. V případě vážnějšího poškození např. při stěhování, se dá poškozené místo přelít nebo "dotvarovat" novou vrstvou pryskyřice. Taková oprava je ale časově a finančně náročnější.

Poptávka

Máte zájem o river table? Pošlete nám poptávku. My se vám ozveme co nejdříve zpět.