Naše spárovky

Ze správně vysušeného dřeva sami ručně vyrábíme desky - spárovky. Používáme k tomu speciální zdravotně nezávadná dřevařská lepidla německého výrobce Rakoll. Zákazníci, kteří u nás spárovku nakupují, se k nám mohou přijet podívat a na vlastní oči se přesvědčit, že dostanou zboží prvotřídní kvality. 

Spárovka napojovaná šířkově, někdy označovaná jako FIX (fixní). 
Lamela probíhá přes celou délku spárovky v jednom kuse. Deska na první pohled vypadá jako z jednohu kusu.

Spárovka napojovaná šířkově i délkově z menších kusů dřeva, někdy označovaná jako CINK (cinkovaná). Jednotlivé kousky dřeva mají od přírody různou texturu i odstín barvy. Tím vzniká zajímavá mozaika. 

Nábytek trvalé hodnoty

Z našich spárovek vyrábíme bytelné stoly, regály a další nábytek, ze kterého se naši zákazníci mohou radovat řadu let, protože něco vydrží. Krásné a kvalitní materiály, perfektní funkčnost, pečlivé řemeslné zpracování - to jsou hlavní charakteristiky našeho nábytku.

Co kus, to originál

Každý kus nábytku z naší dílny je originál. Jedno však mají společné - 100% kvalitu.

Spárovky, ze kterých nábytek vyrábíme, jsou ze dřeva kvalitních listnatých tvrdých stromů dubu, buku, ořechu, jasanu, akátu a  javoru. Každá deska má nejen své vlastnosti podle toho, z jakého stromu byla uříznuta, ale také svou jedinečnou texturu. 

Dub
Dub

Dub

Velmi pevné a pružné dřevo s výraznou kresbou. Barva je běle nažloutlá až světlehnědá, jádro světle až tmavě hnědé. 

Buk
Buk

Buk

Velmi tvrdé, pevné, ale málo pružné dřevo s jemnou kresbou. Barva je narůžovělá, nahnědlá až červenohnědá.

Ořech
Ořech

Ořech

Pružné, pevné a trvanlivé dřevo s výraznou kresbou. Barva běle je šedobílá, jádro je šedohnědé až šedočerné a podélně pruhované (temně žilkované). Postupně "zlátne".

Jasan
Jasan

Jasan

Houževnaté, pevné, trvanlivé, ohebné a pružné dřevo s výraznou kresbou. Běl je nažloutlá, nebo narůžovělá. Jádro je světlehnědé až hnědé. 

Akát
Akát

Akát

Velmi tvrdé, houževnaté, ohebné a neobyčejně pevné dřevo s výraznější kresbou Barva běle je žlutobílá, jádro je žluto až zelenohnědé.

Javor
Javor

Javor

Pružné dřevo žluto až hnědobílé barvy. Letokruhy jsou poměrně zřetelné, lesklé a velmi dekorativní. Na dřevě jsou často patrná očka s vlnitým průběhem dřevních vláken.